Interchange – směnárna, kde seženete i „exotickou“ měnu!

Blog

Interchange – směnárna, kde seženete i „exotickou“ měnu!

Je zajímavé, že někteří Češi nakupují pouze dolary, eura či libry bez ohledu na to, do které země se chystají na dovolenou, neboť si pravděpodobně neuvědomují, že by si třeba čínský juan, arabský dirham, tureckou liru nebo kteroukoli další „exotickou“ měnu mohli koupit doma ještě předtím, než vyrazí na cestu.

Do Prahy přijíždí stále více turistů z Asie a jiných kontinentů, jejichž lokální měnu směnárny Interchange rády vymění za české koruny a umožní jim tak, aby si eura, která si s sebou přivezli již nakoupené z domova, ponechali k využití v zemích eurozóny. Právě díky tomu je v dnešní době nabídka směnáren Interchange, a to obzvláště jejích poboček na letišti, tak široká a pobočky mají velké množství různých měn, které mohou prodat zákazníkům za české koruny, ať už jsou to zákazníci z řad Čechů nebo turisté mířící do jiných zemí.

Interchange v Praze nabízí prodej a nákup 28 různých měn, mezi které patří:

Austrálie  –  dolar – AUD
Bulharsko  –  lev  –  BGN
Čína  –  juan  –  CNY
Dánsko  –  koruna  –  DKK
EU  –  euro  –  EUR
Hongkong  –  dolar  –  HKD
Chorvatsko  –  kuna  –  HRK
Izrael  –  šekel  –  ILS
Japonsko  –  jen  –  JPY
Jižní Afrika  –  rand  –  ZAR
Jižní Korea  –  won  –  KRW
Kanada  –  dolar  –  CAD
Maďarsko  –  forint  –  HUF
Nový Zéland  –  dolar  –  NZD
Norsko  –  koruna  –  NOK
Polsko  –  zlotý  –  PLN
Rumunsko  –  nové leu  –  RON
Rusko  –  rubl  –  RUB
Skotsko  –  libra  –  SCP
Singapur  –  dolar  –  SGD
Spojené arabské emiráty  –  dirham  –  AED
Švédsko  –  koruna  –  SEK
Švýcarsko  –  frank  –  CHF
Thajsko  –  baht  –  THB
Turecko  –  lira  –  TRY
Ukrajina  –  hřivna  –  UAH
USA  –  dolar  –  USD
Velká Británie  –  libra  –  GBP

Avšak jelikož zásoby méně častých měn mohou na jednotlivých pobočkách výrazně kolísat během dne, bývá obecně lepší si požadovanou „exotickou“ měnu objednat předem. Nejjednodušším způsobem je udělat to prostřednictvím online rezervačního systému měn na webových stránkách, kde Interchange navíc nabízí 0% poplatek a jedny z nejlepších kurzů na trhu. Online formulář je propojen s interním systémem Interchange a je schopen během několika sekund zkontrolovat, ve které pobočce je daná měna k dispozici. Pokud není měna dostupná hned, zákazník může zaslat objednávku emailem, kterou společnost Interchange zpravidla dokáže vyřídit během několika hodin až jednoho dne.

Je jedno, zda máte namířeno na dovolenou do destinace, kde se platí eury či dolary, nebo do země s méně obvyklou měnou, věříme, že se vám vyplatí, abyste si objednali přes náš online rezervační systém na interchange.cz a následně vyzvedli u některé z poboček Interchange v Praze.