MÁTE CHUŤ PRACOVAT VE SPOLEČNOSTI INTERCHANGE?

Blog

MÁTE CHUŤ PRACOVAT VE SPOLEČNOSTI INTERCHANGE?

Trh práce v České republice je poměrně komplikovaný. Zatímco v Praze je nezaměstnanost téměř nulová, v jiných částech země dosahuje velmi vysokých čísel. Společnosti, které svou činnost provozují převážně v hlavním městě, tak v podstatě neustále hledají nové zaměstnance a Interchange v tomto směru není žádnou výjimkou.

Interchange aktuálně provozuje jedenáct směnáren na Mezinárodním letišti Václava Havla a dalších 21 poboček v centru Prahy a na dalších místech České republiky a rychle dál expanduje. Řada našich provozoven má dlouhou otevírací dobu (některé až 24 hodin denně) a funguje sedm dnů v týdnu, což znamená, že pracovníci těchto směnáren musí pracovat ve směnách. V pražském sídle společnosti dnes navíc pracuje přes 220 lidí, takže si určitě umíte představit, jak je personalistika pro nás důležitá!

Jak tedy vypadá ideální zaměstnanec společnosti, jako je Interchange? Stejně jako každá další firma i Interchange ve své hlavní kanceláři potřebuje lidi s různou odborností a kvalifikací od expertů na finance a lidské zdroje, přes marketing až po strategický rozvoj. Samozřejmě není na škodu, pokud zaměstnanci hlavní kanceláře rozumí i směnárenskému businessu, a v mnoha odděleních skutečně najdete lidi, kteří svou kariéru kdysi zahájili za přepážkou některé z našich směnáren a postupně se vypracovali až na vedoucí pozice – například v Rakousku naše oddělení marketingu vede maďarská kolegyně, která původně vystudovala marketing, ale poté, co se přestěhovala do Vídně, začala pracovat v jedné z našich poboček. Byl to pro ni první krok na cestě zpět do marketingu a na místo, které zastává dnes.

Přestože zaměstnanci na pobočkách nakládají s hotovostí, nemusí mít nutně zkušenosti z oblasti financí. Naopak, práce ve směnárně může být ideální příležitostí pro studenty a matky, jelikož nabízí flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat o víkendech. Je jedno, zda jste muž nebo žena, nebo kolik je vám let, jediným nutným předpokladem pro práci v naší společnosti je znalost jazyků – Češi by se měli být schopni domluvit anglicky nebo německy a cizinci by měli mít alespoň základní znalost češtiny.

Většina směnáren společnosti Interchange se nachází na velmi dobrých a snadno dostupných místech. Je sice pravda, že práce v těch nejexponovanějších může být poměrně intenzivní, zároveň ale nabízí příležitost setkávat se se spoustou různých lidí a pracovat s kolegy, kteří sdílí stejný pohled na svět, jako vy.

Interchange navíc musí všechny své zaměstnance poslat na školení v České národní bance, což se určitě bude hezky vyjímat v každém životopisu a zároveň umožní lépe porozumět, jak funguje celý finanční systém. V neposlední řadě týmová práce přináší své vlastní výhody včetně pravidelných školení a týmových akcí organizovaných pro všechny zaměstnance společnosti. A velká mezinárodní společnost samozřejmě nabízí i mnoho dalších výhod a benefitů!

Zaujali jsme Vás?  Kontaktujte Václava Tunečka na kariera@interchange.cz který Vám rád řekne víc!