Tolik kanceláří, tolik kultur!

Blog

Tolik kanceláří, tolik kultur!

Interchange Group se od samého začátku rychle rozšiřuje více než pětadvacet let a dnes má více než 140 poboček po celé Evropě, USA, Africe a Hongkongu a zaměstnává více než 500 lidí po celém světě.

Samozřejmě, když někteří založí společnost, mají vizi budování, ale není to vždy snadné, i když podnikání samo o sobě vzkvétá. Interchange rychle rostla jak organicky, tak převzetím a sloučením se s jinými společnostmi, a to s sebou přináší problémy – jeden, o kterém budeme hovořit jindy, je, jak zajistit, aby všechny naše obchody byly navrženy v souladu s globální image firmy, zvláště když je zapotřebí, aby vypadaly supermoderně (například na letištích), ale pak se také spojily s místní kulturou a dědictvím (tj. v historických centrech měst).  Druhým je, jak vybudovat tým, který dokáže splnit naše náročné standardy zákaznického servisu, bez ohledu na to, v které zemi působíme.

Interchange neustále hledá nové lidi; to je problém zejména v částech střední Evropy, kde je velmi nízká míra nezaměstnanosti v podnikatelském sektoru a kde musíme plynule mluvit jak v místním, tak v anglickém/jiném jazyce. Naše pokladny jsou naším primárním marketingovým nástrojem a naši pokladníci jsou tváří našeho podnikání, takže je obzvlášť důležité, že máme ty nejlepší lidi, které můžeme najít.

Kdo jsou tito lidé? V současné době zaměstnáváme více než 500 lidí po celém světě a pocházejí ze všech nejrůznějších prostředí a úrovní vzdělání.  Při posledním počítání pro nás pracovalo více než 35 různých národností – ať už v samotných obchodech nebo v sídlech zemí, ve kterých působíme. Někteří přišli přímo ze školy a jiní mají vysokoškolské tituly; někteří začínali pracovat jako juniorští pokladníci a rychle se vyšplhali po žebříčku, jiní zkoušeli pracovat v kancelářích, ale raději jsou v popředí.  Máme členy týmu, kteří byli úspěšní sportovci, hudebníci, umělci a fotografové a další, kteří pracovali v zcela odlišných průmyslových odvětvích a pak se usadili ve světě financí.

Samozřejmě, s tak velkou částí našeho podnikání zaměřeného na cestovní ruch a anglický jazyk společnosti, naši pokladníci a mnoho našich administrativních pracovníků musí mluvit anglicky. Ale v našem týmu máme lidi, kteří mluví více než třiceti různýmy jazyky, od angličtiny, francouzštiny a němčiny až po albánštinu, urdštinu a arabštinu. Může to být rekord? Myslíme si to také!