Tipy na dovolenou

Blog

Tipy na dovolenou

Během nedávného průzkumu trhu Interchange jsme zjistili, že jednou z našich největších skupin zákazníků jsou osoby ve věku 18–25 let – přestože jde o generaci, která s největší pravděpodobností nakupuje online a využívá zejména své mobilní telefony (pokud jde o platby atd.), mnozí z nich uvedli, že si jsou vždy vědomi potřeby hlídat si rozpočet, zejména při cestování. A způsob, jak to zajistit, je stanovit si výdajový limit a poté tuto částku vybrat v hotovosti…. Tu pak používají po celou dobu dovolené a mají tak perfektní přehled o tom, kolik utratí.

Do Vánoc už zbývá jen několik dní a mnozí z nás jistě přemýšlí, kolik peněz utratí za dárky, jídlo a pití, ale také za dovolenou a cestování během svátků. Díky předvánočnímu shonu často utratíme více, než bylo v plánu. Na dovolené pak velmi snadno utratíme i dvojnásobek plánovaného rozpočtu a to může způsobit komplikace po návratu domů. Nikdy není od věci se inspirovat a sepsat si nákupní seznam, doplnit ho o potřebnou hotovost a tu pak během celých svátků čerpat – aniž bychom použili platební kartu. Budeme tak mít mnohem lepší přehled o tom, kolik jsme vydali a kolik peněz ještě zbývá.

Dalším z důvodů, proč mít vždy kromě platebních nebo kreditních karet k dispozici hotovost, je fakt, že ne všude můžete online platby využít. Během Vánoc a Nového roku to platí mnohem více. Většina stánků na vánočních trzích bez ohledu na město bude přijímat pouze hotovost, stejně jako menší lyžařské obchody nebo lyžařské vleky. Restaurace ocení platbu v hotovosti zejména kvůli tipům pro obsluhu. Dobré je také podotknout, že v mnoha turistických centrech získáte při platbě v hotovosti mnohem lepší podmínky, než při platbě kartou.

Co když platební karta selže, ztratí nebo poškodí? Některé země vůbec nepřijímají všechny druhy platebních karet. Během svátků může být velmi komplikované kontaktovat banku a včas zařídit blokaci nebo náhradu. I proto je vhodné mít u sebe dostatečnou hotovost, která Vám zajistí pohodlí i bezpečí. Platební kartu tak nemusíte mít u sebe vůbec.

Pokud se rozhodnete plánování vyzkoušet, mohly by se Vám hodit online rezervace měn – můžete si objednat libovolnou částku na nejbližší pobočce a tam ji pohodlně vyzvednout. Společnost Interchange nabízí největší škálu měn, a to včetně těch exotických, takže záleží jen na Vás, kterou si vyberete. Pokud chcete získat nejlepší kurz, určitě využijte rezervací online, nebo vyměňte vyšší částku najednou. Obecně platí, že čím více u nás měníte, tím lepší podmínky Vám můžeme nabídnout. Mimo jiné Vám dokážeme nabídnout i záruku zpětného odkupu měny po návratu domů – co neutratíte, to můžete za stejných podmínek vyměnit zpět (Buy-back guarantee). Pokud navíc cestujete mimo EU, můžeme Vám poradit, jak nakoupit bez daně a jak získat zpět DPH (Tax refund).

Pokud by se však stalo, že dojde ke ztrátě platební karty a Vy nebudete mít hotovost k dispozici, i tak Vám dokážeme pomoci. Neváhejte a obraťte se na kteroukoliv naši pobočku, kde Vám pomohou zařídit převod peněz do zahraničí pomocí Western Union. Všichni naši zaměstnanci jsou proškoleni a rádi Vám pomohou.

Přejeme Vám krásné a klidné svátky a šťastnou cestu!