Jak je důležité cestovat s hotovostí

Blog

Jak je důležité cestovat s hotovostí

Cestujete bez peněz? Vždy je lepší mít u sebe dostatek místní měny v hotovosti, abyste mohli snadno zaplatit malé částky, např. za taxi, suvenýry nebo občerstvení. Často se totiž můžete dočíst, že obchodník přijímá pouze hotovost – žádné kreditní karty! Jak dát číšníkovi spropitné? A co dělat, pokud vaše kreditní nebo platební karty nefungují, nebo byly odcizeny? Nezapomeňte tedy před vycestováním vyměnit dostatek hotovosti, abyste nikdy nezůstali v zahraničí bez peněz.

Ať už pro rezervaci letu nebo bezhotovostní platby, kreditní karty jsou důležitými společníky cestování. Je však důležité nespoléhat pouze na platební kartu. Díky občasným výpadkům služeb bankomatů nebo terminálů kreditních karet (například z důvodu špatného signálu v dané lokalitě), ztrátě karty nebo nemožnosti platit bezhotovostně, se bez hotovosti neobejdete. V některých zemích jsou dokonce některé kreditní a platební karty zablokovány a nelze je použít. Pokud se však předem připravíte i na tyto situace, vaše dovolená bude bez obav.

Nejen v krizových situacích

Procházka romantickými uličkami s malými butiky, objevování lokálních trhů nebo dlouhé procházky po pláži – to je nezbytná součást každé dovolené. Existuje řada příležitostí, kde koupit suvenýry pro sebe a své blízké nebo si ochutnat místní nápoje a malé občerstvení. I zde je dobré mít k dispozici hotovost.
V mnoha malých obchodech, na stáncích nebo u lokálních obchodníků však nemůžete platit bezhotovostně. Taxíky, občerstvení a bary často nepřijímají kreditní karty. Rovněž ve všech all inclusive resortech je dobré mít u sebe hotovost pro případ, že byste rádi využili nadstandardních služeb. Pokud si rádi si vychutnáte koktejl při západu slunce na pláži nebo útulnou odpolední kávu u bazénu a chcete za služby poděkovat formou spropitného, i na to je lepší hotovost.

 Interchange je Váš spolehlivý partner

Před odjezdem navštivte některou z poboček Interchange nebo si objednejte dostatečné množství místní měny pomocí našeho online objednávkového systému – online rezervací. S naší zárukou zpětného odkupu Buy back guarantee můžete dokonce směnit větší částku bez rizika směnného kurzu – peníze, které v zahraničí nevyužijeme, od Vás vykoupíme za stejný kurz zpět.

Vaše výhody
Rozsáhlá síť poboček
• Žádné dlouhé shánění cizí měny: Všechny běžné i exotické měny jsou u nás skladem
• Rezervace přes náš online objednávkový systém na www.interchange.cz
Záruka zpětného odkupu: zbylé peníze od Vás odkoupíme zpět za stejných podmínek