Coronavirus – doporučení pro cestující

Blog

Coronavirus – doporučení pro cestující

Asi byste museli žít na Měsíci, aby se k Vám informace o šířícím se Coronaviru nedostala. Ať už máte k dispozici jakékoliv informace, je více než jasné, že tato událost bude ještě dlouhou dobu výrazně ovlivňovat cestování.

Všechny, kteří pracují v odvětví potravinářství nebo cestovního ruchu, zajímá spousta otázek, které je potřeba zodpovědět. Týkají se především zdraví a bezpečnosti svých zaměstnanců i zákazníků. V tuto chvíli ještě nepřichází žádná zvláštní opatření, přesto by však naši zákazníci měli vědět, že pro jejich bezpečí děláme maximum:

  • bezpečnostní skla na našich přepážkách účinně brání přenosu bakterií i virů lépe, než použití roušky. Proto můžete být v klidu, pokud uvidíte našeho zaměstnance bez roušky. Vy i oni jste dostatečně chráněni.
  • jsme si vědomi, že manipulace s penězi může být v tuto dobu problém. Naši zaměstnanci mají k dispozici dezinfekční gely, které během celé pracovní doby neustále používají a pro vaši bezpečnost je můžete požádat o předání hotovosti do bezpečnostní obálky – na všech našich pobočkách jsou k dispozici.
  • striktně dodržujeme pravidla vydávaná Úřadem Vlády ČR a na našich pobočkách nepracuje nikdo, kdo by mohl být v jakémkoli kontaktu s nakaženým.

V zemích, v nichž Interchange provozuje své letištní směnárny, jsme už postřehli výrazný úbytek cestujících a očekáváme, že situace bude ještě gradovat. Díky tomu však veškeré odbavování na letištích probíhá rychleji a snadněji. To samé platí i pro naše směnárny.

Několik tipů, které Vám mohou pomoci při cestování:

  • Než opustíte domov, ujistěte se, že Váš let nebyl zrušen, nebo přesunut. Právě k tomu nyní na letištích dochází nejčastěji – zejména kvůli nízkému počtu cestujících nebo omezení v dopravě.
  • V tuto chvíli je výrazné omezení návštěvnosti jen v několika zemích – Čína, Itálie, Írán a nekteré části Japonska výrazně omezily počet letů na různá letiště, některé ale zóny zastavily provoz úplně. K dnešnímu dní však všechna ostatní letiště fungují normálně. Přes to všechno však na většině letištích probíhají kontroly pasažérů měřením tělesné teploty scanem.
  • Pokud se necítíte dobře (bez ohledu na příznaky Coronaviru), pravděpodobně bude lepší vaši cestu stornovat, z důvodů kontrol by Vás pravděpodobně nepustili na palubu. Ověřte si u svých leteckých společností, za jakých podmínek je možné letenku stornovat, nebo přesunout na jiný termín. S hotely to ovšem může být trochu komplikovanější. Základní cestovní pojištění bohužel ve většině případů nezohledňuje nenadálou situaci (pokud se ovšem nejedná o vládou nařízené oznámení). Existují ale také pojistky, které myslí i na toto. Myslete na to i Vy, až budete cestovní pojištění sjednávat. Počítejte však s tím, že nyní mohou být o něco dražší. I tak se Vám ale v případě nutného storna bezpochyby vyplatí.
  • Co se týče hotovosti, rozhodně má smysl mít k dispozici dostatek lokální měny, a to víc, než kdykoliv předtím. V tuto chvíli už má epidemie vliv i na ekonomiku, takže nejenže se může měnit kurz měn ze dne na den, ale z technických důvodů může docházet k častějším výpadkům terminálů a platba kartou nemusí být úspěšná. Společnost Interchange nabízí výjimečnou služby Buy Back guarantee, takže po návratu zpět od Vás peníze odkoupí za stejných podmínek, za jakých jste je nakoupili. V tuto chvíli může být tato služba velmi užitečná a ceněná.
  • Nezapomeňte, že měnu si můžete rezervovat i online, což zkrátí čekací dobu na pobočce směnárny a nabízí mnohem výhodnější podmínky směny, než směna na místě. K dispozici máme velkou nabídku exotických měn, takže se neváhejte zeptat na nejbližší pobočce naší směnárny.
  • Víc, než kdykoliv předtím, dbejte na pečlivou hygienu rukou a snažte se vyhýbat uzavřeným prostorám s velkým množstvím lidí. Jedná se o virové onemocnění, které se snadno přenáší kapénkami. Když budete pečliví, dá se před ním chránit.

Přejeme Vám šťastnou a bezpečnou cestu!